Choď na obsah Choď na menu

15. ročník

Klub východniarov a ich priateľov každoročne organizuje Ples východniarov. Táto významná spoločenská akcia si v Lučenci ziskala srdcia nielen rodákov z východu ale aj celého Lučenca a svojou tradíciou patri medzi najstaršie plesy v meste.

Jubilejný 15. ročník Plesu východniarov a ich priateľov sa konal v Lučenskej Redute dňa 25.1.2014 Z prvotných ohlasov priamo na plese, je jasné, že ples dopadol na výbornú. Prispela k tomu nemalou mierou aj Bardejovská kapela JUVENTUSso skúsenosťami aj zo zahraničných pódií a svojim vysokoprofesionálnym vystúpením nastavila latku hudobnej produkcie veľmi vysoko.

2.jpg

Ples spestrilo svojim vystúpením dievčenské Trio Fatal. Je to hudobné zoskupenie zložené z troch mladých dám - profesionálnych hudobníčok, špecializujúcich sa na interpretáciu argentínskej hudby - vášnivej, nostalgickej i noblesnej s charakteristickým temperamentom. Členkou skupiny je aj rodáčka z Lučenca - speváčka Ivanka Ecetová.

Poslední návštevníci opúšťali Redutu v skorých ranných hodinách o pol piatej ráno.

Atmosféru plesu umocnilo aj to, že v sobotu začalo v Lučenci vytrvalo snežiť a snežilo až do rána.

Už teraz sa tešíme na 16. ročník plesu, ktorý sa bude konať pravdepodobne 24.1.2015 opäť v Redute!

Zopár prvých fotografií z 15. ročníka plesu nájdete TU.